İşte Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulaması… “Dedi”

Evet yanlış duymadınız Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulamamız “Dedi”…

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından açık kaynak kod kullanılarak uçtan uca şifreleme ile oluşturulmuş anlık mesajlaşma uygulamamız DEDİ. Kısaca yerli whatsapp’ımız.

Uygulamanın beta sürümünü test etme imkanı bulduk, uygulama gayet kullanışlı yani whatsapptan bir farkı yok. Yerli ve milli olmasının yanı sıra whatsapp’ın yapabildiği herşeyi yapabilir. Fotoğraf ve video gönderip alabiliyorsunuz,  ses kaydı, konum, kişi gibi verileri gönderil alma özelliği var. Grup konuşması mümkün, sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor. Ayrıca bu uygulama ile kendi kendinize mesaj atabiliyorsunuz.

Bu özelliği ilk başta hata olarak düşündük ama bizzat eklenmiş bir özellik olduğu teyid ettik. Türk milleti olarak pratik şeyleri seviyoruz. mesela hepimiz AVM’lerin otoparklarında arabamızı park ettiğimiz zaman park yerinin bölüm ve kısmını gösteren kodunu bir yerlere not ederiz veya fotoğrafını çekeriz. Bu özellik sayesinde kendi kendinize mesaj atarak unutmamanız gereken bir şeyi not almış oluyoruz. bence Milletimiz için ihtiyaç olan gayet güzel bir özellik olmuş.

Uygulamanın en kısa sürede ücretsiz olarak milletimizin kullanımına sunulacağı düşünülüyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir