İşte Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulaması... "Dedi" - Türk Otağı

İşte Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulaması… “Dedi”

  • Evet yanlış duymadınız Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulamamız “Dedi”…

dedi mesajlaşma
dedi mesajlaşma

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun desteği ile Bilgi teknolojileri ve internet güvenliği derneği tarafından açık kaynak kod kullanılarak uçtan uca şifreleme ile oluşturulmuş anlık mesajlaşma uygulamamız DEDİ. Kısaca ’ımız.

dedi
dedi

Uygulamanın beta sürümünü test etme imkanı bulduk, uygulama gayet kullanışlı yani whatsapptan bir farkı yok. Yerli ve milli olmasının yanı sıra whatsapp’ın yapabildiği herşeyi yapabilir. Fotoğraf ve video gönderip alabiliyorsunuz,  ses kaydı, konum, kişi gibi verileri gönderil alma özelliği var. Grup konuşması mümkün, sesli ve görüntülü arama yapılabiliyor. Ayrıca bu uygulama ile kendi kendinize mesaj atabiliyorsunuz.

dedi-gif

Bu özelliği ilk başta hata olarak düşündük ama bizzat eklenmiş bir özellik olduğu teyid ettik. Türk milleti olarak pratik şeyleri seviyoruz. mesela hepimiz AVM’lerin otoparklarında arabamızı park ettiğimiz zaman park yerinin bölüm ve kısmını gösteren kodunu bir yerlere not ederiz veya fotoğrafını çekeriz. Bu özellik sayesinde kendi kendinize mesaj atarak unutmamanız gereken bir şeyi not almış oluyoruz. bence Milletimiz için ihtiyaç olan gayet güzel bir özellik olmuş.

IOS ve Play Store’dan indirebilirsiniz.

iOS: https://apple.co/2OU3d2L

Android: https://tinyurl.com/yaxbalf8

 

 

Dedi, akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz basit, hızlı ve güvenli bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Telefonunuzun internet bağlantısını veya mümkün olan bir Wi-Fi ağını kullanarak sevdiklerinizle mesajlaşabilir, onlarla sesli ve görüntülü olarak iletişim kurabilir ayrıca resim, sesli mesaj, video ve belge gönderebilirsiniz.

Dedi kullanmak için bir çok nedeniniz var;

-Dedi ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca size mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama, multimedya (resim, video vs.) öğelerini gönderme gibi özellikleri yine ücretsiz olarak sağlar.
-Dedi oldukça basit bir ara yüze sahiptir. Sadece ne yapmak istediğinize karar verin ve hemen başlayın.
-Grup sohbetleri ile sevdiklerinizle aynı konu üzerinde konuşmanın ve paylaşmanın keyfini çıkarın.
-Dedi’yi rehberinize bağlayarak kişileriniz ile hızlıca iletişime geçin.
-Dedi hiçbir şekilde yazışma ve görüşme kayıtlarını tutmaz. Ayrıca bir sohbet içerisinde “Kaybolan Mesajlar” özelliğini aktif hale getirdiğinizde, gönderdiğiniz mesajın karşı taraf okuduktan belli bir zaman sonra silinmesini sağlayabilirsiniz.
-Veri kullanım ücretleri için operatörünüzle iletişime geçin veya Wi-Fi kullanın.

Bilgi almak, soru sormak, görüş ve öneride bulunmak isterseniz dedidestek@btider.org.tr adresinden bize e-posta gönderebilirsiniz.

Beğen ve Paylaş

İşte Yerli ve Milli Anlık Mesajlaşma Uygulaması… “Dedi”” için bir yorum

  • Ağustos 19, 2018 tarihinde, saat 5:20 pm
    Permalink

    Ya bu türkleri ben an-la-mı-yo-rum! Abicim whatsapp gibi bir uygulama var iken sizin gibi hiç bir şey vaat etmeyen bir sistemi insanlar niye kullansın ki? Sürekli olan şeyler hakkında kopya içerik üretmekten başka bir şey yapmıyoruz. Onedio isimli site ünlü olduktan sonra 100 lerce her konuda içeriğin olduğu siteler üretilmeye başlandı.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares