Piri Reis'in Dünya Haritasında Deccal Ayrıntısı (Komplo Teorisi) - Türk Otağı

Piri Reis’in Dünya Haritasında Deccal Ayrıntısı (Komplo Teorisi)

Büyük bir komplo teorisi, piri reis çizdiği dünya haritasında deccalin yerini mi göstermiştir?

Piri reis dünya haritası incelendikçe ilginç bilgiler ve tabiki ilginç teoriler ortaya çıkmaktadır. Bu yazımız tamamen internette dolaşan bir komplo teorisini içermektedir. Doğruluğu kanıtlanmamıştır.

İlk önce piri reis’in çizdiği dünya haritasını incelememizde fayda var.

Piri-Reis-Haritasi-

Şimdi gelelim komplo teorisine…

Piri reis’in çizdiği dünya haritasında çeşitli hayvanlar, adalar, gemiler ve değişik şekiller söz konusu. Ama bu şekillerin içerisinde güney amerika kıtasında bir çizim dikkatleri çekiyor.

Günümüz brezilya sınırların içerisinde bulunan bu çizimde çömelmiş vaziyette saçları kırmızı veya kafasında ateş yanan bir insan figürü dikkat çekiyor.

Teoriye göre bu figür deccali simgeliyor. Yani deccal burada çıkacağı günü bekliyor.

piri reis deccal

Komplo teorisinin devamı şu şekilde;

Burada bir tapınak var, tapınak turistik ziyaret dahil her türlü giriş çıkışa kapatılmış. Amerika ve İsrail gizli servisleri sürekli bu alanı kontrol altında tutuyorlar, üzerinde uçak uçmuyor, uydu ile görüntü elde edilemiyor.

Ayrıca Hristiyanların ileri gelenlerinden biri iken, Şam’dan bir heyetle Medine’ye gelip Müslüman olan Temîm ed-Dârî, yolculuk sırasında arkadaşlarıyla birlikte uğradıkları ıssız bir adada, adının “cessâse” olduğunu söyleyen bir hayvanın delâletiyle deccâl ile görüştüklerini, elleri ve ayakları zincirle bağlı bulunan deccâlin zamanı gelince ortaya çıkacağını kendilerine söylediğini Hz. Peygamber (asm)’e anlatmış, o da deccâl hakkında duyduklarının daha önce ashaba söyledikleriyle benzerlik göstermiş olmasından dolayı memnuniyetini ifade etmiştir. (Müslim, Fiten, 119-121; Ebû Dâvûd, Melâhim, 15)

“Dikkat edin, o / deccal Şam denizindedir veya Yemen denizindedir. Hayır! O Şark tarafındadır!” (Müslim, Fiten, 119, 121)

Yani söz konusu hadis-i şerif’e göre deccal bir adada zincirli bir vaziyette çıkacağı günü beklemektedir.

piri reis haritası amerika kıtası

Bazı hadislerde deccalin şarktan yani horasan civarından çıkacağı da rivayet edilmektedir.

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Mesih’in (Deccal’in) hedefi Medine olduğu halde doğu tarafından gelir. Uhud dağının arkasına iner. Sonra melekler onun yüzünü Şam tarafına çevirirler ve orada helak olur’ buyurdu.”

 

Beğen ve Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares