Göbeklitepe’de ortaya çıkan monolit kayboldu.

Birkaç gün önce Şanlıurfa’da bulunan tarihin en önemli keşiflerinden biri olan göbeklitepe’de ortaya çıkan monolit birden bire ortadan kayboldu.

Metal bir blok şeklinde bir kaç gün önce göbekliteye yakın bir mahallede ortaya çıkan monolit herkesi meraklandırmıştı. Üç merte yüksekliğe ve bir metre genişliğe sahip Monolitin üzerinde atalarımızın kullandığı Göktürk alfabesi ile Türkçe olarak ” Gökyüzüne bak, Ay’ı gör ” yazmaktaydı. Bu sabah erken saatlerde ziyaret etmeye giden meraklı yöre halkı Monolitin yerinde olmadığını görünce sosyal medyada bu konu üzerinde tartışmalar başladı.

Monolitin kim veya kimler tarafından kaldırıldığı veya kaybedildiği bilgisine sahip olmayan çoğu kişi uzaylıların getirdiği monoliti tekrar uzaylıların alıp götürdüğü, yine uzaylılar tarafından getirilip bırakılan monolit gece NASA tarafından çalındığı gibi söylentiler sosyal medyada çok konuşulan konular arasına girdi. Peki monolite ne oldu.

Kim tarafından dikildiği bilinmeyen monolite ne olduğu da şu an bilinmemektedir. Ancak dikildiği günden itibaren başında jandarmanın nöbet tuttuğu mı nesnenin birden bire ortadan kaybolması ve hiç kimsenin nereye gittiği konusunda bilgi sahibi olmaması bizce mümkün değildir.

Bu konuda bizlerde bir tez geliştirdik ve sizlerle bu tez veya teorimizi paylaşmak isteriz.

Dikilen monolit ülkenin, hatta ve hatta dünyanın dikkatini çekmeye yönelik bir eylemdi ve öyle de oldu. Özellikle Monolitin göbeklitepe yakınlarına dikilmesi dikkat çekmek için olduğunu göstermektedir. Dikkat çekildi peki neye dikkat çekildi diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Şimdi gelelim esas meseleye.

Birçoğumuzun bildiği üzere Cumhurbaşkanımız Tesla CEO’su Elon Musk ile telefonda defaatle görüşmektedir. Elon Musk bu dönem uzay çalışmalarına hız vermiş, uzaya roket göndermek için çalışmalara çoktan başlamıştır. Cumhurbaşkanı Çarşamba günü millete sesleniş konuşması gerçekleştireceğini ve çok güzel haberler vereceğini beyannetmiştir. Bize göre Elon Musk ile uzaya gönderilecek uzay aracı içerisinde bir Türk astronoton olacağı konusunda anlaşmışlar. Roket muhtemelen ay’a iniş yapacak ve içerisinde bir Türk astronotta olacaktır. Monolitin üzerinde yazan ” Gökyüzüne bak Ay’ı gör ” yazısı da bize bu durumu anlatmak için kurgulanmış olabilir. Unutmayın bu bir teoridir.