Türkiye'de gidilecek en güzel "koy" neresi? - Türk Otağı

Türkiye’de gidilecek en güzel “koy” neresi?

Yaz geldi, tatil için gidilecek yerleri araştırmaya başladınız mı? Bu sene bodruma mı gitsem? yoksa side’ye mi gitsem diye düşünmeden önce yazımıza bir göz gezdirin derim. Türkiyenin en güzel koylarını sizler için derledik.

Adrasan Koyu, Kumluca, Antalya

Adrasan Koyu , bakir koyu ile yeşilin ve mavinin her türlü tonunu görebileceğiniz ender güzelliklerde doğal bir cennet. Yemyeşil dağlarla çevrili bu koyda mis kokulu rüzgârlar esiyor.

adrasan koyu
adrasan koyu

 

Kekova Koyu, Antalya

Görüp görebileceğiniz en şirin yerlerden bir tanesi olan, kesinlikle Akdeniz’in en güzel olduğu yerlerden bir tanesi. Kaş Karayoluna 15 kilometre mesafede olan Kekova kesinlikle gidip görülmeli.

kekova koyu
kekova koyu

Akvaryum Koyu, Datça, Muğla

Datça’nın en güzel koylarından bir tanesi olan Akvaryum Koyu; Gerçek bir akvaryum gibi tertemiz. Sualtı yaşamına merakı olanların deniz gözlüğü almadan gitmemeleri tavsiye edilir.

akvaryum koyu
akvaryum koyu

Papaz Koyu, Kumluca, Antalya

Antalya-Demre arasındaki güzel koy, denizin sakinliği ve ormandaki ağaçların gölgesiyle piknikseverlerin ve kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeri.

papaz koyu
papaz koyu

Bademli Koyu, Dikili, İzmir

Sakin, huzurlu, kafa dinlemek için harika bir seçenek olan Bademli Koyu; mavi ve yeşilin buluştuğu eşsiz güzelliklerinden bir tanesi.

bademli koyu
bademli koyu

Beğen ve Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

shares